top of page

WORKSAFE TEKNOLOJİ

Worksafe Teknoloji, çalışma alanlarındaki yapısal olmayan tehlikelerin azaltılması için yüksek kaliteli  ve düşük maliyetli ürünler ve hizmetler sağlar

ISO-Base™

ISOBASE-HOME.png
ISO-Base-3-options.jpg
ISO-Base-Assembly.jpg
OCTO-Base-Assembly.jpg

                       ISO-BASE NEDİR? NEDEN KULLANILMALIDIR?

Iso-Base; Amerikan Patentli Worksafe Technologies firmasının tüm dünyada bilgi işlem merkezlerinde Server ve Kabinetlerin altında kullanılan bir izolasyon platformudur.

 

ISO-Base dünyada tek olan ve patentleri kendine ait Ball-N-Cone yani bilyeli sistemi kullanmaktadır. Bu sayede X,Y, ve Z eksenlerinde oluşan titreşimleri engelleyebilmektedir. Bu platformun amacı ;

* Deprem Sırasında İşlem Sürekliliği (Deprem anında bilgisayar sistemleri otomatik olarak kendisini kapatması veya devrilmesi. )

* Bilgi Kaybını Engellemek

* Server veya Kabinetin Zarar Görmesini Engellemek

* Deprem Anında Kabinetin veya Serverın yükseltilmiş döşemeye fazladan kuvvet bindirmesini

engellemek (ağırlığı m2 ye dağıttığı için)

* Deprem Sonrasında Tüm cihazların sorunsuz ve hasarsız olarak işleme devam edebilmelerini

sağlamak. (Olası bir depremde tüm bilgi işlem odalarında hasar görmüş makinalar olacağından deprem sonrasında bu hasar görmüş cihazlar için yedek parça veya tüm cihaz hasarlı ise yeni cihaz stok sorunu yaşanacak. Bu sorunlar sebebi ile tüm bilgi ağı aksayacak veya belki duracak. )

Server ve Kabinetler için dünyada kabul edilmiş tek koruma sistemi ISO-Base platformlardır. ISO-Base sistemleri dünyada JQA sertifikasına sahip ve UBC-Bellcore Seismic Zone 4 - 7.5 richter ölçeğinde test edilip onaylanmış dünyadaki tek sistemdir.

Iso-Base deprem platformlarının hiçbir şekilde bakım ihtiyacı yoktur. Tüm platformlar ömür boyu garantilidir.

Bu Platformların montajları yükseltilmiş döşeme üzerine hiçbir fiziksel müdahalede bulunulmadan kolayca yapılabilmektedir. En büyük avantaj ise tamamı ile dağıtılabilir sistemler olduğundan çalışan makinalara da kolaylıkla uygulanabiliyor olmasıdır. (makinalar kapatılmadan) Platformların kullanımı için yükseltilmiş döşeme olmasına gerek yok.

 

ISO-BASE TM SİSMİK İZOLASYON PLATFORMU ÇALIŞMA PRENSİPLERİ ISO-BASE TM Sismik İzolasyon Platformu, mainframe, server rack, optical storage unit,

communication rack gibi hassas, değerli, ve operasyon açısından kritik cihazların altına yerleştirilir.

Platform, patentli özel tasarımı ve çalışma prensibi sayesinde, deprem esnasında meydana gelen yer hareketlerini, darbe ve titreşimleri sönümleyerek, üzerinde yer alan cihazların ve bu cihazlardaki hassas iç aksamların etkilenmesini ve zarar görmesini önler.

ISO-BASE TM , bu işlevini konik girintiye sahip dairesel yatakları olan alt ve üst plakalar arasında serbest hareket eden çelik bilyelerin oluşturduğu Ball-N-Cone TM Sismik İzolasyon Yataklama Sistemi sayesinde yerine getirir.

Günümüzde teknolojik bir yenilik olarak, çok özel binaların temellerinde de kullanılan bu eşsiz tasarım sayesinde, her eksenden gelen (yatay ve dikey) değişik ivmeli zemin hareketleri, yatay düzlemde sönümlü bir kayma hareketine dönüştürülür ve platformun taşıdığı cihazların sarsıntıdan ve titreşimlerden etkilenmesi engellenir.

ISO-BASE TM Sismik İzolasyon Platformu “Open Frame Design” ı sayesinde, deprem sırasında üzerindeki cihazların kabloları ile birlikte hareketine olanak sağlar. Ayrıca bu tasarım sayesinde normal operasyonda, cihaza gelen kabloların montaj-demontajı, ve cihazların ihtiyacı olan hava sirkülasyonu rahatlıkla sağlanır.

ISO-Base Sismik İzolasyon Platformu’nun eşsiz tasarımı ve fonksiyonel üstünlüğü sayesinde 2004 yılında ABD’de yapılan ULUSAL DEPREM KONFERANSINDA “AWARD OF EXCELLENCE” ödülüne layık görülmüştür.

839eb2ed-e5de-46a2-acf1-cf8eac4b7211_edited_edited_edited_edited_edited.jpg

SECTORAL PARTNERSHIP WITH 

bottom of page